2800 kişilik yükseköğrenim yurdu inşa edilecek…

  • Haberin Tarihi: 26 Aralık 2018
  • Bu haber 305 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
2800 kişilik yükseköğrenim yurdu inşa edilecek…

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 2800 kişilik yükseköğrenim yurdu daha inşa edileceğini belirterek, arsası ve projesi hazır olan ve Kredi Yurtlar Kurumu Sözleşmesi tamamlanan yurdun inşaatının yakında başlayacağı müjdesini verdi.

Üniversite öğrencilerimizin barınma sorunu kalmadı

KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılanyurtlarla birlikte Bartın’da KYK yurt kapasitenin 9000’e yaklaştığını belirten Milletvekili Tunç “Kutlubeyyazıcılar kampüsü içerinde 1000 kişilik yurt inşaatı devam ediyor, yeni akademik yılda 2500 kişilik kız öğrenci yurdu hizmete girmişti şimdi de  2800 kişilik erkek öğrenci yurdunun arsası ve projesi hazır ve Kredi Yurtlar Kurumu Sözleşmesi tamamlanan yurdun inşaatının yakında başlayacağız.” dedi.

Bartın’ı eğitim şehri yapmakta, Bartın Üniversitesini marka yapmakta kararlıyız.

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlandığını, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.