15 ülkeden 125 araç Filyos’a geldi…

  • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018
  • Bu haber 825 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 ülkeden 125 araç Filyos’a geldi…

Avrupa Birliği Bakanlığınca desteklenen Europa-Orient Dostluk ve Barış Rallisi Zonguldak’a ulaştı.

Fransa’nın Strasburg şehrinden başlayan ve Türkiye’de Çanakkale‘den start alan Europa-Orient Dostluk ve Barış Rallisi’nde 15 ülkeden 125 aracın bulunduğu uluslararası dostluk rallisi Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesine ulaştı.

Sabah saat 11.00 sularında gelen ve çoğunluğu Almanya, Fransa ve değişik ülkelerden gelen yaklaşık 150 araç ve 250 sporcu Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde Belediye Başkanı Ömer Ünal, Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Filyos Antik Kazı Başkanı Doç. Dr. Şahin Yıldırım ile Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık grup eşliğinde karşılandı. Filyos’u ziyaret eden grup burada Filyos Antik Kazı alanını ziyaret etti ve görevli olan rehberlerden bilgi aldı.

 

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal Europa-Orient Dostluk ve Barış Rallisinden Filyos beldesine gelen gruba teşekkür ederek Filyos’u yakından tanıtma imkanı buldu. Konu hakkına açıklama yapan Başkan Ünal; “Europa-Orient Dostluk ve Barış Rallisinin Zonguldak’a gelmesinden ve ilimizi ziyaret etmesinden gurur duyduk. Şimdi bu grup Zonguldak’tan başlayarak beldemize gelmiştir ve buradan turlarına devam edecektir. Filyos artık turizm anlamında kabuğunu kırmıştır. Buradan tekrar söylüyorum Filyos turizm açısında cennet bir yerdir. Yerli ve yabancı turistlerin artık uğrak yeri olmuştur. Europa-Orient Dostluk ve Barış Rallisinin buradan geçip beldemizi ziyaret etmesi ve Antik Filyos Kazı Alanı ve Kalesini yerinde görmüşlerdir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.