12 ağır engelliyi rehabilite etti, sergi açtı…

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2017
  • Bu haber 1.258 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
12 ağır engelliyi rehabilite etti, sergi açtı…

Zonguldaklı Modern Sanat, Resim ve Seramik Eğitmeni Leyla Dombaycı, İstanbul ilinde 12 ağır engelliyi bireyi sanatla rehabilite etme ve hayata tutundurma amacıyla yaptığı girişimler sonucunda sergi açtı.

18 Kasım günü İstanbul’da açılan sergi dolayısıyla Pendik Devrekliler Derneği ve aynı zamanda ZONDEF yönetim kurulu Ziya Öncan ile Devrekliler Derneği yönetiminde olan üyelerle birlikte Modern Sanat, Resim ve Seramik Eğitmeni Leyla Dombaycı’nın Kadıköy’de açtığı resim sergisini gezerek kendisine destek oldular.

Dombaycı, “Sessiz Meleklerin Sanatı” adı altında İstanbul ilinde ağır engelli olan kişileri hayata tutundurma onları eğitip karma sergi açtığından ve bireyleri topluma kazandırmasından duyduğu memnuniyeti Başkan Öncan’a aktardı. Sergiyi gezdikten sonra duygu ve düşüncelerini sosyal medya aracılığıyla aktaran Pendik Devrekliler Derneği Başkanı ve ZONDEF Genel Başkan Yardımcısı Ziya Öncan; “Zonguldak’ın bir değeri olan, ‘RESİM VE SERAMİK SANATÇISI’ Leyla Dombaycı hanımefendi büyük özveri ve emek sarf ederek bölgemizdeki ‘12 AĞIR MENTAL ÖZÜRLÜ’ bireyimizi sanatı ile rehabilite etme, onları hayata tutundurma anlamında eğitip bir sergi açma başarısını göstermiştir. Dünyada bir ilk olan her birinin değeri paha biçilemez olan eserler ile sergimiz İSTANBUL KADIKÖY ‘MAVİST’ sanat galerisinde 18 kasım/ 1 aralık tarihleri arasında açık kalacaktır.Biz ailecek ziyaret ederek destek olmaya çalıştık. Sizlerde ziyaret ederek veya eserlerden Satın alarak destek olmak istermisiniz ?” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.